SWOT-аналіз — ваш перший крок до зростання бізнесу 👍🏻

Вибір правильного напрямку для майбутнього Вашої компанії може бути непростим завданням. Саме тому, варто проводити регулярний аналіз SWOT.

Цей простий прийом стратегічного планування може допомогти вам побудувати успішний бізнес!

Що таке SWOT-аналіз?

S – strengths -> сильні сторони
W – weaknesses -> слабкі сторони
O – opportunities -> можливості
T – threats -> загрози

Аналізуючі ці чотири елементи, ви зможете розуміти «діагноз» вашої компанії. Ваші сильні сторони та можливості можуть стати міцним фундаментом для процвітання, тоді як слабкі сторони та загрози можуть надихнути на покращення.

Іноді, розпочати роботу над SWOT – аналізом може бути складно. Найголовніше – визначити свої сильні, слабкі сторони та спробувати знайти можливості та загрози. Оптималтно оцініть ринок та поставте собі наступні запитання:

⁃ Чи відомий у мене бренд?
⁃ Які скарги я часто чую від клієнтів?
⁃ Чи всі працівники мають необхідні навички та докладають достатньо зусиль?
⁃ Наскільки приємна атмосфера панує на робочому місці?
⁃ Скільки нових конкурентів з‘явилося?
⁃ Як місцева та державна влада впливає на мій бізнес?

Ці питання ви, можливо, не задавали під час проведення свого початкового SWOT-аналізу, але вони корисні для заглиблення та розуміння того, як ваша компанія може зростати та вдосконалюватися.

Не забувайте й про зовнішні фактори, такі як середовище кредитування, ринок житла чи інфляція. Врахування цих факторів допоможе вам провести ретельніший аналіз SWOT.

Можливості зростання не завжди можуть бути очевидними. Іноді відповідь не в тому, щоб розширювати місця чи запускати новий продукт. Іноді зростання відбувається завдяки розширенню на нижчих рівнях, наприклад наймання помічника або вкладення в інструменти чи нову аудиторію. Зосередження уваги на SWOT областях дозволить вам дістатись до низу проблемних місць і дасть вашому бізнесу найкращу можливість для зростання.

SWOT-аналіз — це не ре-бренд чи повне переосмислення концептів. Це перевірка маршруту на карті.

Проводьте SWOT-аналіз один раз на півроку, щоб визначити, чи слід виправляти або ж залишати курс. Відповіді можуть змусити негайно реалізувати план зростання та покращити якість бізнесу.

Комадна ComFound теж використовує СВОТ аналіз у підготовці проектів із сайту до інвестицій.

Детальніше про підготовку можна дізнатися за посиланням: https://business.comfound.com/services/business